MDA.pl   Blog Archiwum    Leworęczność w reklamie?

Leworęczność w reklamie?

Powrót do archiwum bloga

Mówi się, że jedna na dziesięć osób jest leworęczna, a w łonie matki już 95% dzieci woli ssać prawy kciuk. Jakie to ma znaczenie dla naszej Firmy?

Biorąc pod uwagę fakt, że wszyscy w zespole MDAsystems są praworęczni, żadne. Nie ma potrzeby przystosowania komputerów oraz specjalistycznego sprzętu. Statystycznie, nie powinno nas to również dziwić, bo w Polsce tylko 8 % społeczeństwa to osoby leworęczne*. Czy to ma jednak jakikolwiek wpływ na reklamę bądź jej odbiór?

Jasne, że TAK. Gdzie w magazynie, który trafia do interesującej Cię grupy docelowej, jest najlepsze miejsce na umieszczenie Twojej reklamy? Na okładce – zgoda! Pamiętaj, że pierwsze strony zawsze są najdroższe. Co byś zatem zrobił, jeżeli zależałoby Ci na najefektywniejszej reklamie, czyli takiej która mogłaby poszczycić się najlepszą zależnością wydatków do korzyści?

Tu z pomocą przychodzą nam wymienione wyżej statystyki i wiedza na temat nawyków konsumentów. Zwróć uwagę, że jeżeli jesteś praworęczny to sięgając po magazyn z półki, w większości przypadków, położysz go na swojej prawej dłoni. Potem lewą ręką go otworzysz, przejrzysz kilka stron, a następnie go obrócisz i zaczniesz przeglądać od końca. Istnieje oczywiście duża szansa, że jeżeli nic nie przykuje Twoje wzroku na froncie, natychmiastowo będziesz skanował magazyn od ostatniej strony.

To znamienne prawidło charakteryzujące zachowania czytelników, którzy w dobie przesytu informacji potrzebują filtrować dane zanim rozpoczną lekturę. Sam tak robię i jeśli jesteś praworęczny, istnieje duże prawdopodobieństwo, że robisz tak i Ty. Nie wierz na słowo, sprawdź! Po prostu zwróć na to uwagę przy następnej wizycie w księgarni lub stoisku z prasą. Z zaciekawieniem czekamy na Wasze opinie. Jesteśmy efektywni, stąd powinieneś wiedzieć gdzie nas znajdziesz :-)

* źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

P.s. A może by tak reklama na obu stronach :)?

MDA reklama

Data publikacji: 2013-10-02