MDA.pl   Blog Archiwum    Nowy serwis bankowości elektronicznej

Nowy serwis bankowości elektronicznej

Powrót do archiwum bloga

Po 10 latach od momentu wprowadzenia systemu bankowości elektronicznej, bank BZWBK ogłasza, że nowy system zostanie uruchomiony dla użytkowników 7 października.

Na wczorajszej konferencji przedstawiciele BZWBK krótko przedstawili nowe możliwości zapowiadanego od dawna systemu bankowości. Wyjaśnili też kilka kwestii, które do tej pory nie były nigdzie poruszane.

Nowy system projektowany był przez rok na podstawie własnych doświadczeń oraz w oparciu o opinie użytkowników. Jego podstawę tworzy oczywiście system do tej pory już wykorzystywany. Nie jest to kompletnie nowa aplikacja. Na potrzeby zbierania nowych pomysłów (nie tylko dla systemu bankowości) stworzony został portal Web 2.0 Bank pomysłów. Z ponad 460 pomysłów do systemu wprowadzonych zostanie 26.

Wiemy, że będzie dużo bardziej funkcjonalny, wprowadzone zostaną nowe funkcje związane z szybkim nabywaniem produktów bankowych. System przedstawi nam harmonogram spłaty kredytu oraz szczegółowe informacje o kartach kredytowych. Co istotne w przypadku banku, zwiększone zostało bezpieczeństwo. Wprowadzono PIN obrazkowy, wymuszenie minimalnej długości posiadanego hasła do 8 znaków oraz funkcję 3D Secure dla osób korzystających z kart do płatności wykonywanych przez internet.

W skrócie bank ogłosił największe zmiany w ergonomii, bezpieczeństwie oraz możliwościach systemu. Docelowo stary system ma zostać całkowicie zastąpiony w lipcu 2010 roku.

Zapytaliśmy przedstawicieli Banku Zachodniego WBK o to czy boją się dnia uruchomienia usługi dla użytkowników. W odpowiedzi usłyszeliśmy że tak – boją się, jednak są na to przygotowani.

Jak będzie zobaczymy… Ze swojej strony życzymy powodzenia!

Data publikacji: 2013-10-02