Otomoto

Landing informacyjny B2B i Baza Wiedzy

OTOMOTO.PL to serwis ogłoszeniowy wchodzący w skład GRUPY OLX.

Platforma jest kompleksowym narzędziem za pomocą którego można zarówno kupić jak i sprzedać pojazdy oraz części samochodowe.

Obecnie strona może pochwalić się 350 milionową liczbą odsłon.

Zobacz stronę online

Ponad 16,000 klientów biznesowych!

Właśnie z myślą o nich powstał dedykowany landing page, który zawiera zbiór istotnych informacji niezbędnych do nawiązania współpracy. Zależało nam na tym, aby wszystkie ważne treści znajdowały się na wyciągnięcie ręki, dlatego też umieściliśmy na stronie obszerny moduł informacyjny zawierający:

Instrukcje dotyczące działania portalu

Dzięki nim klient biznesowy nie będzie musiał tracić swojego cennego czasu – wszystko czego potrzebuje znajdzie na jednej stronie.

Koszty

Drugi istotny element - prezentacja dostępnych rozwiązań zestawiona z informacją o związanych z nimi kosztami.To rozwiązanie pozwoli klientowi okreslić czego w danym momencie potrzebuje.

Landing wspierający współpracę z klientem biznesowym

Projekt w przejrzysty sposób prezentuje zalety całego serwisu ogłoszeniowego OTOMOTO oraz podkreśla zmiany, jakie się w nim pojawiły.

Elementy nawiązujące wizualnie do brandingu OTOMOTO

Strona biznesowa zachowała kolorystykę oraz elementy nawiązujące do marki. Dzięki temu użytkownik, który znajdzie się na platformie nie będzie miał wątpliwości jakiego serwisu jest ona częścią.

Najważniejsze treści na pierwszym planie

Istotne informacje umieściliśmy w menu głównym, co sprawia że użytkownik po wejściu na stronę od razu wie, czy znajdzie na niej to, czego potrzebuje. Dodatkowo wybierając określoną pozycję z menu od razu zostanie przeniesiony w odpowiednie miejsce na stronie.

Nowoczesny wygląd landingu

Połączyliśmy nowoczesny design z informacyjnością tak, aby wszelkie niezbędne treści zostały zaprezentowane w miły dla oka, przystępny i zachęcający do współpracy sposób.

Rozwiązania wspomagające sprzedaż

Spora część landingu bazuje na bogatych opisach funkcjonalności platformy oraz na przedstawieniu korzyści płynących z posiadania konta biznesowego. W tym miejscu klient dowie się co może zrobić aby umieścić i wypromować swoją ofertę - otrzymuje informacje o gotowych rozwiązaniach będących niezastąpioną pomocą w promowaniu biznesu.

Od profesjonalistów dla profesjonalistów

Sekcja zawierająca artykuły branżowe, które będą pomocne w obsłudze serwisu. Znajduje się tutaj również zbiór interesujących wskazówek i porad. Treści w znaczący sposób podnoszą atrakcyjność portalu oraz pomagają odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania użytkowników.

Minimalistyczny design Bazy Wiedzy

Minimalizm to zabieg, który celowo został wprowadzony - w tym miejscu stawiamy na profesjonalizm i funkcjonalność. Zależało nam, aby wszydtkie informacje były wyświetlane w sposób przejrzysty, a wyszukanie interesujących treści nie stanowiło problemu.

Prostota i funkcjonalizm na pierwszym planie.

Czyli dwa główne rozwiązania za pomocą których korzystanie z bazy wiedzy staje się intuicyjne i bezproblemowe. Postawiliśmy na dwa elementy:

Wyszukiwarka

Za pomocą wyszukiwania kontekstowego użytkownik szybko znajdzie interesujące zagadnienia lub odpowiedzi na nurtujące pytania.

Kaflowy układ strony

Rozmieszczenie treści za pomocą dużych kafli opatrzonych grafiką oraz krótką zajawkę znacząco skraca czas wyszukiwania interesujących treści.

Zastosowane technologie

Landing page powstał na bazie systemu WordPress. Właściwe i rzetelne przygotowanie oprogramowania tego typu przekłada się na jego wysokie bezpieczeństwo oraz niezawodność. System WordPress jest także bardzo elastyczny – pozwala klientowi samodzielnie wprowadzać zmiany na stronie. Wszystko to dzięki łatwemu w obsłudze panelowi do zarządzanie treścią.

Napisz do nas i...

Zabierzmy się do pracy!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i przygotujemy kompleksową ofertę współpracy!