MDA.pl   Blog Archiwum    W poszukiwaniu zagubionego czasu cz.1

W poszukiwaniu zagubionego czasu cz.1

Powrót do archiwum bloga

Facebook, allegro, google, gry online, demotywatory, wykop – czy na Twojej liście znajdują się jeszcze jakieś inne sieciowe dystraktory?

Niby wszystko w porządku, przecież to tylko na minutkę. Można byłoby powiedzieć, że to przyjemne spędzanie czasu, dobry przerywnik, szczypta humoru – jeszcze kilka nie gorszych przymiotników też by się znalazło :-)

Jak mówi stare polskie przysłowie ‘Wszystko jest dla ludzi’, tylko bardzo często z tych kilku minut robią się godziny, a w skali miesiąca nawet całe dnie bezproduktywnie wykorzystane w pracy. W pewnym momencie granica umiaru zaczyna się zacierać i trzeba być na prawdę czujnym, aby dana ‘rozrywka’ zupełnie nie wymknęła się nam spod kontroli.

Tak jak trudno czasem spojrzeć na siebie z boku i stwierdzić ile razy w ciągu dnia sprawdzam pocztę czy zaglądam na ulubioną stronę, tak samo trudno dotrzeć do prawdziwej odpowiedzi na pytanie dlaczego tak na prawdę to robię. Nie zawsze ‘wina’ leży całkowicie po stronie pracownika. Bardzo klarownie potwierdzają tą tezę amerykańskie badania The Salary.com Inc z czwartego kwartału 2010 roku.

Wyniki pokazują ilość pracowników marnujących w pracy co najmniej godzinę (64%), około 2 godzin (22%) oraz 3 godziny lub więcej (14%). Nie te statystyki są jednak najważniejsze, kluczowymi danymi w tych badaniach były odpowiedzi na pytanie ‘dlaczego?’.

18% stwierdziła, że głównym powodem była nuda i brak zadań
13,9% za długie godziny pracy
11,1% brak wyzwań w pracy

Określenia ‘nuda, brak zadań i wyzwań’ z ust pracowników wiele mówi o organizacji danej firmy. Niestety zdiagnozowanie problemu jest względnie proste.Sztuką jest znalezienie rozwiązania długofalowego, które dawałoby satysfakcję zarówno po stronie zespołu jak i szefostwa. Jak zatem efektywnie organizować zadania i pracę?

Nasz odzew już niebawem. Jesteśmy w trakcie tworzenia narzędzi i koncepcji w pełni regulującą tą kwestię. Wypatruj na stronie!

Data publikacji: 2013-10-02