Ekscytująca gra przeglądarkowa

Każdy z nas był kiedyś na szkoleniu, prawda? A kto był na szkoleniu inspirującym, angażującym i gwarantującym przy tym silne emocje? Jeśli macie dość nudnych pogadanek, czas sięgnąć po Grytviken Game i dać się ponieść lodowatemu wiatrowi przygody!

Ekscytująca gra przeglądarkowa

Grytviken Game oparta jest na inspirującej historii przywództwa i zespołu z początku XX wieku. To historia antarktycznej wyprawy Ernesta Shackletona i załogi okrętu Endurance, stanowiąca dla współczesnych menedżerów i liderów zachętę do wykorzystania nowych postaw i działań przywódczych, do budowania efektywności w relacjach z zespołem.

Doświadczenia sprzed wieku mogą być bardzo pouczające dla współczesnych. Być może dzisiejsi liderzy nie zmagają się z ogromnym mrozem i wiatrem czy nocą polarną, ale na pewno muszą stawiać czoła niełatwym wyzwaniom. Udział w szkoleniu z wykorzystaniem Grytviken Game ma ich na to przygotować.

Grytviken Game to niezwykłe warsztaty, to wirtualna wyprawa na Antarktydę, ląd fascynujący, lecz niebezpieczny. Jej uczestnicy stają się członkami załogi legendarnego Ernesta Shackletona. Licencjonowany trener prowadzi grupę, opowiadając jej historię przy wykorzystaniu materiałów audiowizualnych. W krytycznych momentach ekspedycji historia nabiera interaktywnego charakteru. Następuje podział uczestników na rywalizujące ze sobą grupy. Otrzymują one do realizacji zadania stanowiące prawdziwe wyzwanie. Każda grupa musi jak najlepiej przewidywać strategię Shackletona i przygotowywać rozwiązania bardziej przekonujące niż te jego autorstwa.

Uczestnicy ćwiczą także umiejętność wygłaszania motywujących i inspirujących komunikatów, porywających zespół do działania. Grupy rywalizują ze sobą w tworzeniu przekonujących strategii oraz analizują możliwości wykorzystania tych umiejętności w swojej codziennej pracy.

Przeprowadzenie szkolenia w formie Grytviken Game nie byłoby możliwe bez przygotowanej przez MDAsystems multimedialnej prezentacji, stanowiącej podstawę dla całej rozgrywki. Uczestnicy otrzymują na początku szkolenia iPady, oprawione w gustowne pokrowce, mające od samego początku wprowadzić uczestników w klimat wyprawy. Każda grupa wykorzystuje oprogramowanie wspomagające i nagrywanie obrazu video. Pracując w zespołach uczestnicy otrzymują na iPadach instrukcje oraz materiały video, opisujące zadanie do wykonania. W grupach omawiane są strategie działania, a następnie tworzone komunikaty dla załogi.

Prezentacja składa się z trzech rodzajów slajdów. Jej rdzeń stanowią części, w których zawarta jest opowiadana przez trenera historia. Skonstruowane one zostały na zasadzie hipertekstu, umożliwiając przechodzenie między stronami w celu uzyskania kolejnych informacji. W miarę rozwoju gry i napotykania kolejnych wydarzeń informacje są uzupełniane – zawsze można wrócić do slajdów już widzianych i sprawdzić czy pojawiły się nowe wskazówki. Dodatkową wartość i atrakcję stanowią dynamiczne elementy, takie jak mapa, termometr, dokładna data dzienna i informacja o aktualnym dniu ekspedycji. Ich obecność pozwala uczestnikom wczuć się w klimat gry i niemal na własnej skórze poczuć wartkość akcji (chociażby obserwując postępy ekspedycji zaznaczane systematycznie na mapie).

Przydają się one podczas odpowiadania na pytania, zadawane na dwa sposoby (to dwa kolejne rodzaje slajdów prezentacji). Zadaniem użytkowników jest udzielenie odpowiedzi na pytanie jednokrotnego wyboru oraz poradzenie sobie z bardziej skomplikowaną zagadką. Jej elementem jest zatrzymywany w pewnym momencie film. Każdy zespół musi wypracować własną odpowiedź, np. propozycję dokończenia urwanego w połowie zdania. Kolejnym krokiem jest konieczność wyboru prawidłowej odpowiedzi spośród trzech udzielonych przez graczy i tej jednej właściwej. W rezultacie gracze tworzą swego rodzaju słownik, ich własną „encyklopedię”, której zawartość wykorzystują już po zakończeniu gry, w codziennej pracy.

Grytviken Game to zaawansowany projekt multimedialny, łączący w sobie nowoczesne rozwiązania programistyczne i wizualne (m.in. specjalnie na jego potrzeby przygotowane miniatury filmowe pełniące funkcję wprowadzeń do zadań) oraz coachingowe. To doskonałe narzędzie szkoleniowe dla managerów zarządzających zespołami lub przygotowujących się do tej roli. Połączenie prawdziwej historii, praktyki zarządzania biznesem oraz technologii dostarczonej przez MDAsystems daje rewelacyjny efekt.

Napisz do nas i...

Zabierzmy się do pracy!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i przygotujemy kompleksową ofertę współpracy!