Created with Sketch.

Sklepy internetowe

Z roku na rok transakcje zawierane w sieci zyskują na popularności.

Doskonałym tego dowodem są badania przeprowadzone w 2019 roku przez Gemius wskazujące, że już 62% Polaków dokonuje zakupów przez Internet, a ich ilość systematycznie wzrasta.

Dlaczego tak chętnie kupujemy w sieci? Przemawia do nas przede wszystkim wygoda. Zakupy w zaciszu własnego domu są znacznie przyjemniejsze niż wizyty w galeriach handlowych – potwierdza to aż 58% procent ankietowanych internautów.

54%
Zakupy przez Internet

Aż 62% Polaków przyznaje, że robi zakupy online.

58%
Zakupy online, a zakupy tradycyjne

Aż 58% ankietowanych uznaje zakupy online za przyjemniejsze.

Obecnie wartość rynku eCommerce w Polsce szacowana jest na zawrotną wartość 50 mld złotych i jest to zdecydowanie tendencja wzrostowa. Właśnie dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na wdrożenie sklepu internetowego.

Co stoi za popularnością platform sprzedażowych?

Oprócz wspomnianej już wygody zakupów on-line, istotna jest także ich dostępność – znajdują się w zasięgu każdego z nas, jeśli tylko posiadamy dostęp do Internetu. Warto dodać, że coraz to młodsi internauci kupują on-line i jest to dla nich czynność zupełnie naturalna.

Wśród użytkowników wzrasta także przekonanie, że zawierane transakcje bezgotówkowe są bezpieczne, a dokonanie płatności przez Internet nie stanowi żadnego zagrożenia. Internauci cenią sobie również możliwość szybkiego porównywania cen w sklepach w całej Polsce i często korzystają z tak zwanych porównywarek. Wszystkie te elementy sprawiają, że coraz rzadziej korzystamy z tradycyjnych sklepów.

Jeśli chciałbyś rozpocząć sprzedaż produktów w sieci z przyjemnością wykorzystamy swoje umiejętności, aby zbudować dla Twojej firmy sklep internetowy, który przyciągnie wyglądem i zaskoczy funkcjonalnością.

Dlaczego potrzebujesz sklepu internetowego?

Sklep internetowy to jedno z najlepszych obecnie dostępnych narzędzi sprzedażowych. Dzięki niemu w łatwy sposób będziesz sprawować kontrolę nad transakcjami, produktami oraz obsługą klienta. 

Systemy eCommerce budujemy na oprogramowaniu Open Source – jest to jedno z najlepszych rozwiązań w zakresie tworzenia sklepów internetowych. W swojej pracy używamy zarówno systemu WordPress, Magento czy PrestaShop. Najczęściej używanym przez nas oprogramowaniem jest jednak WordPress WooCommerce, który niemalże niezawodnie odpowiada na wszystkie potrzeby zdecydowanej większości naszych klientów, chcących posiadać własny sklep internetowy. Na korzyść WordPressa przemawia również mnogość dostępnych dodatków oraz ogromna elastyczność, pozwalająca na praktycznie nieograniczony rozwój sklepu.

Dlaczego WooCommerce?

WooCommerce pozwala na szybką i intuicyjną konfigurację oraz modyfikację ustawień sklepu. Oznacza to, że zarządzanie produktami (cena, zdjęcia, opis itp.) jest proste i nie będzie sprawiać użytkownikowi żadnej trudności. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by dodawać do sklepu wciąż nowe funkcjonalności, wedle indywidualnych potrzeb. WooCommerce to także inne ułatwienia w codziennym administrowaniu sklepem. Umożliwia:

 • efektywne generowanie licznych kodów rabatowych oraz kuponów,
 • tworzenie szablonów mailowych oraz utrzymywanie konwersacji mailowej w ciągłym uporządkowaniu,
 • generowanie raportów sprzedażowych wg różnych kryteriów np. kategorii produktu, czy wybranej promocji,
 • łatwe pobieranie/generowanie etykiet dla kurierów,
 • zarządzanie stanem magazynowym, w tym śledzenie stanu magazynowego produktów,
 • wprowadzenie one – click refunds, czyli intuicyjnego i prostego procesu zwrotu towaru.

System oparty na WooCommerce pomaga także skutecznie optymalizować Twój sklep internetowy pod kątem wyszukiwarek. WordPress jest polecany dla osób, które nie miały wcześniej doświadczenia z zagadnieniami pozycjonowania oraz SEO – dzięki prostej obsłudze można bez problemów zrozumieć, jak działać by poprawić swoją wirtualną pozycję wśród konkurencji.

Ogromnie ważną kwestią w dzisiejszych czasach jest także dostosowanie sklepu internetowego do urządzeń mobilnych. WooCommerce daje stuprocentową pewność, że zastosowany przez nas układ nie rozsypie się na smartfonie lub tablecie – wszystkie projekty tworzone są zgodnie z zasadą Responsive Web Design / Adaptive Web Design dostosowując swój wygląd do urządzenia, na którym aktualnie są przeglądane.

Omawiając zalety WooCommerce nie sposób pominąć kwestii bezpieczeństwa. Wbudowany moduł obsługujący protokół szyfrujący SSL chroni dane osobowe Twoich klientów przed dostaniem się w niepowołane ręce. Posiadanie certyfikatu SSL wpływa także na wzrost zaufania użytkowników do witryny, w której dokonują zakupów. W celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa przygotowaliśmy Pakiet Support dla Woocommerce. Gwarantuje on stałą opiekę naszych specjalistów w tym zakresie oraz regularne i umiejętne aktualizacje systemu.

Warto również wspomnieć, że na systemie WooCommerce działają zarówno małe sklepy, jak i takie, które posiadają dziesiątki tysięcy produktów, bogatych w różne ich warianty.

Proces budowy sklepu internetowego

 • Analiza Budowa sklepu internetowego jest jak układanie wirtualnych cegiełek – poziom po poziomie, aż osiągniemy zamierzony efekt. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie nie tylko analizy konkurencji, ale też Twoich potrzeb. Efektem tych działań będzie przygotowanie propozycji najbardziej korzystnych rozwiązań dla projektu.
 • Planowanie Przemyślimy i przedstawimy propozycje rozwiązań dla realizowanego projektu. Usystematyzujemy wymagania i sprecyzujemy możliwości oraz funkcjonalności Twojego przyszłego e-biznesu. Zaplanujemy wszystko tak, aby w procesie wdrażania nie zaskoczyły nas nieoczekiwane problemy.
 • Makiety / Prototypy Zwizualizujemy nasz pomysł za pomocą klikalnych makiet wysokojakościowych. Dzięki nim zobaczysz jak będzie wyglądał Twój przyszły sklep internetowy. To bardzo ważny etap, który pozwala maksymalnie zoptymalizować nasze działania, oszczędzić czas i ograniczyć koszty już na wstępnym etapie realizacji.
 • Koncepcja graficzna Po zaakceptowaniu makiet przygotujemy dla Ciebie projekt graficzny. Po osiągnięciu zadowalającego wyglądu, pliki graficzne zostaną „przetłumaczone” na język interpretowany przez przeglądarki internetowe.
 • Oprogramowanie Następnie zajmiemy się tym, co niewidzialne dla oka, czyli oprogramowaniem. Dzięki niemu Twój sklep będzie funkcjonował dokładnie tak, jak zaplanowaliśmy.
 • RODO Od maja 2018 roku bardzo istotne jest dbanie o ochronę danych osobowych w Twoim sklepie internetowym, zgodnie z rozporządzeniem RODO. Pomożemy we wdrożeniu wszystkich wymaganych prawnie elementów, zarówno tych dotyczących sfery widocznej dla klienta (dostosowanie polityki prywatności, regulaminu czy formularzy kontaktowych) jak i związanej tylko i wyłącznie z działaniem pracowników sklepu (identyfikacja procesów przetwarzania danych, powierzenie przetwarzania danych, incydenty bezpieczeństwa itd).
 • Testowanie Oferujemy testy zewnętrzne z udziałem respondentów (osób spoza firmy, wyselekcjonowanych spośród grupy docelowej) oraz wewnętrzne (funkcjonalne na poziomie firmy). Testy pomagają maksymalnie dopasować projekt do potrzeb użytkownika, zwiększając jego intuicyjność.
 • Przekazanie projektu Kiedy nadejdzie czas na oddanie projektu w Twoje ręce, przeszkolimy Cię w zakresie obsługi sklepu oraz podzielimy się wskazówkami na temat atrakcyjnej prezentacji produktów. Zasugerujemy w jaki sposób organizować promocję, formatować teksty, jakie zdjęcie wykorzystywać itd. Dzięki naszym zaleceniom przedstawisz zawartość w sposób maksymalnie angażujący użytkownika i zwiększający konwersję.
 • Rozwój Cieszymy się, kiedy nasi partnerzy rozwijają skrzydła, a nasze projekty spełniają oczekiwania! Dlatego z chęcią i pełnym zaangażowaniem podejmiemy się rozbudowania Twojego projektu – bez względu na to czy chodzi o modyfikacje drobnych elementów, o projektowanie nowych funkcjonalności, czy o wprowadzenie zupełnie nowych, dedykowanych rozszerzeń. Spersonalizujemy sklep internetowy według Twoich indywidualnych potrzeb.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Platforma sprzedażowa będzie wspomagała codzienne działania Twojego sklepu. W systemie znajdziesz wszystkie reklamacje Twoich klientów, spływające z platformy internetowej po wypełnieniu łatwych do uzupełnienia formularzy. Połączymy sklep z siecią dostawców, czyli najbardziej znanymi firmami kurierskimi oraz paczkomatami. Wszystkie działania związane z logistyką zostaną w pełni zautomatyzowane i dostosowane do Twoich potrzeb. Zadbamy o integrację z takimi programami jak WF-Mag czy Symfonia. To działanie pozwoli Ci na synchronizację produktów, cen, stanów magazynowych oraz zamówień pomiędzy sklepem, a zewnętrznym systemem.

Oprócz sprzedaży online, system wspomagać może obsługę innych kanałów sprzedaży.

Możemy wesprzeć Cię także w tworzeniu treści marketingowych oraz organizacji sesji produktowych. Dzięki temu Twój sklep będzie prezentował się jeszcze lepiej, a klienci z pewnością pomyślnie sfinalizują zakupy.

Napisz do nas i...

Zabierzmy się do pracy!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i przygotujemy kompleksową ofertę współpracy!