Created with Sketch.

Social media

Social media to jedne z najczęściej wybieranych narzędzi marketingowych.

Za ich popularnością stoi nie tylko dostępność, czy elastyczność, ale także ogromna skuteczność, przy zachowaniu relatywnie niskich kosztów działań promocyjnych. Agencja MDA wie, jak wykorzystać ten potencjał. Poniżej prezentujemy przebieg procesu gwarantującego osiągnięcie sukcesu w dziedzinie social mediów.

Analiza

Współpracę rozpoczniemy od poznania firmy, więc interesuje nas dosłownie wszystko! Pozycja firmy w branży, otoczenie, konkurencja, produkty i usługi, grupy docelowe oraz budżet i plany na przyszłość – ta wiedza jest nam niezbędna. Na jej podstawie zbudujemy mocną strategię działania, a zgromadzone dane pozwalają na zrobienie kolejnego kroku, którym jest strategia.

Strategia

W porozumieniu z Tobą powstanie strategia obecności w social mediach, zgodna z ogólnym kierunkiem rozwoju firmy. Dzięki niej dowiesz się:

  • Dlaczego warto skorzystać z takiej formy komunikacji? …i co w niej robić – sprzedawać, informować, obsługiwać, kreować wizerunek? W dokumencie strategicznym zawieramy jasny podział ról, przydzielamy zadania dla Ciebie i dla agencji, bowiem tylko współpraca prowadzi do sukcesu.
  • Jakie kanały promocji będą najlepsze? Z pewnością Facebook jest jednym z najbardziej znanych mediów, ale to nie jest jedyne narzędzie. Może lepszym rozwiązaniem będzie Instagram, lub LinkedIn? Dobierzemy odpowiednią platformę, odpowiemy na wszelkie pytania, rozwiejemy wątpliwości i przeanalizujemy, co będzie dla Ciebie najskuteczniejszym rozwiązaniem – do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.
  • W jaki sposób działamy? Szczegółowo wyceniamy planowane aktywności w ramach przydzielonego budżetu. Wszystko po to, by osiągnąć zamierzony, ustalony wcześniej cel. Stopień realizacji założeń określamy korzystając z dostępnych narzędzi analitycznych. Używamy ich także do zarządzania sytuacjami potencjalnie kryzysowymi.

Kreacja i wdrożenia

Zadbamy o dobre imię firmy – przygotowujemy od podstaw jej profile w wybranych kanałach społecznościowych i zintegrujemy je z oficjalną stroną internetową. 

Prowadzimy całościową komunikację opierając się na ustalonych zasadach. Dbamy o jej wizualną i werbalną warstwę, zgodnie ze sztuką designu i copywritingu. Będziemy również stale budować zaangażowanie społeczności np. uczestnicząc w dyskusjach, komentując, zadając pytania – pozwoli to na zyskanie sympatii odbiorców i zbudowanie przywiązania. Odpowiadamy na pytania, rozwiewamy wątpliwości. Dostarczamy najnowsze rozwiązania technologiczne, aby interakcja z Twoją marką była cennym doświadczeniem.

Monitoring i raportowanie

Rozumiemy, że liczą się efekty, dlatego monitorujemy i raportujemy swoje działania. Dzięki temu wiemy które z naszych aktywności są najbardziej skuteczne, które kierunki przynoszą najwięcej korzyści, ale też co należy poprawić. Jednym słowem zataczamy koło i wracamy do analizy, która była pierwszym etapem naszych działań. Wyciągane wnioski przedstawiamy Państwu w formie klarownych okresowych raportów, a wypracowane rozwiązania wcielamy w życie.

Napisz do nas i...

Zabierzmy się do pracy!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i przygotujemy kompleksową ofertę współpracy!