Created with Sketch.

Specyfikacje, analizy, UX/UI

Właściwie opisany projekt pozwala na wykrycie problemów i ich rozwiązanie.

Realizacja wszelkich systemów interaktywnych wymaga wcześniejszej szczegółowej analizy i dokładnej charakterystyki. Specjalizujemy się w tworzeniu zaawansowanych makiet, czyli funkcjonalnych prototypów wysokojakościowych. W zespole MDA znajdują się specjaliści od UI (ang. user interface) oraz UX (ang. user experience). W jaki sposób mogą być pomocni dla Ciebie? Sprawdźmy to!

Makiety – co to takiego?

Ważnym etapem analizy projektu jest stworzenie makiet. Ich szczegółowa weryfikacja i analiza pozwala dokładnie przemyśleć działanie budowanej platformy. Makiety dają wyobrażenie o rozmieszczeniu treści, układzie menu czy architekturze informacji.

Szczególnie przydatne są makiety interaktywne czy też funkcjonalne, które my nazywamy „klikalnymi”. Makiety interaktywne pozwalają na symulację działania projektu i wykrycie ewentualnych problemów związanych z jego intuicyjnością i logiką działania. Zawierają w sobie linki, nawigację, pozwalają „przeklikać” projekt oraz zdiagnozować jego słabe punkty.

Makiety interaktywne pozwalają na symulację działania projektu i wykrycie ewentualnych problemów związanych z jego intuicyjnością i logiką działania.

Atutem tego typu prezentacji jest ich estetyczna oszczędność – widzimy jedynie rozmieszczenie elementów, bez właściwej oprawy graficznej. Tym samym szukamy jedynie odpowiedzi na najważniejsze pytania: czy użytkownik nie pogubi się korzystając ze strony? Czy szybko znajdzie informacje, których potrzebuje? Realizujemy również makiety o wysokim poziomie szczegółowości, będące tylko o krok od wizualizacji finalnego efektu.

Co to jest UI i UX oraz jakie korzyści z nich płyną?

Dobrze przemyślana specyfikacji techniczna wraz z prototypem UX to doskonała podstawa do dalszego rozwoju projektu. Jest to nic innego jak szczegółowy dokument, który dokładnie określa wszelkie założenia i sposób ich realizacji. Wykonana przez naszych specjalistów specyfikacja będzie zawierać elementy takie jak: analiza grupy docelowej, analiza konkurencji, przegląd dostępnych rozwiązań, opracowanie najkorzystniejszej koncepcji itp.

Specyfikacja techniczna w połączeniu z prototypem UX oraz UI stanowi solidną bazę do rozpoczęcia dalszego działania nad rozwojem projektu. Obie analizy to nic innego, jak połączenie dwóch elementów: projektu graficznego interfejsu użytkownika oraz doboru rozwiązań zapewniających maksymalną intuicyjność podczas używania systemów interaktywnych. Przyjemna interakcja klienta z produktem, skutkuje zdobyciem większej ilości lojalnych klientów. Uzyskasz także lepszą konwersję na stronie www oraz zmaksymalizujesz sprzedaż online.

Jedno wiemy na pewno: finalny projekt będzie stworzony przez ludzi i dla ludzi. To nadrzędny cel naszej pracy, który spełniamy wykorzystując znajomość UI oraz UX. Wszystko stanie się proste i jasne dla każdego, niezależnie od okoliczności, kompetencji i wiedzy!

Napisz do nas i...

Zabierzmy się do pracy!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i przygotujemy kompleksową ofertę współpracy!