Created with Sketch.

Strony internetowe

Chcesz dobrze zaprezentować się w sieci? MDA zadba o Twój wizerunek!

W dzisiejszych czasach internetowy profil firmy spełnia ważną rolę dla potencjalnych klientów – nie bez powodu mówi się, że jeśli coś nie istnieje w Internecie, to w ogóle tego nie ma. Warto więc dać swojej firmie nową przestrzeń działania, otwierając ją na internautów.

Nasza specjalność to strony internetowe

Posiadamy duże doświadczenie w realizacji stron internetowych – tworzyliśmy je na długo przed rozpoczęciem działalności Agencji MDA. Bez zbędnej skromności można napisać, że mieliśmy swój udział w tworzeniu polskiego Internetu od samego jego początku.

Przygotowywane przez nas serwisy internetowe to dokładnie przemyślana całość, której realizacja odbywa się na najwyższym możliwym poziomie. Nie bagatelizujemy żadnego wyzwania. Od prostej wizytówki firmowej, poprzez rozwinięte serwisy, aż po startupy, strony korporacyjne, czy produktowe. Jesteśmy w stanie wykonać każdy projekt. Zapewniamy również opiekę indywidualnego Projekt Managera, który dba o bezproblemowy przebieg procesu powstawania strony internetowej.

Proces budowy strony internetowej

Budowanie strony internetowej to wieloetapowy proces, wymagający zaangażowania programistów, grafików oraz project managera. Poniższa lista przedstawia wszystkie kroki niezbędne do zaprojektowania intuicyjnej, estetycznej i przede wszystkim funkcjonalnej witryny.

  • Analiza Przeprowadzimy analizę Twoich potrzeb i przygotujemy propozycję najbardziej korzystnych rozwiązań. To na tym etapie wybierzemy technologie, które najlepiej nadadzą się do realizacji strony internetowej.
  • Planowanie Przemyślimy i zaproponujemy rozwiązania dla Twojego projektu, które pozwolą uniknąć niespodziewanych problemów w trakcie samej realizacji. Systematyzujemy oczekiwania, przekładając je na możliwości oraz funkcjonalności powstającej strony internetowej.
  • Makiety / Prototypy Na bazie dwóch pierwszych kroków przygotujemy makiety projektu, które pomogą Ci wyobrazić sobie finalny wygląd strony internetowej. Stworzony przez nas klikalny prototyp wysokojakościowy, zobrazuje nie tylko sposób rozmieszczenia treści, ale także układ menu czy hierarchię informacji. To również najlepszy moment na wprowadzanie wszelkich zmian, jeszcze przed wejściem w etap realizacji programistycznej i graficznej.
  • Koncepcja graficzna Zatwierdzone przez Ciebie makiety stanowią bazę realizowanego projektu graficznego serwisu. Po osiągnięciu zadowalającego wrażenia wizualnego, pliki graficzne zostaną „przetłumaczone” na język interpretowany przez przeglądarki internetowe, czyli oprogramowanie.
  • Oprogramowanie Nasz zespół programistów zadba o to, aby Twoja strona była w pełni funkcjonalna. Porównamy również specyfikację projektu z finalnym efektem – doradzimy, jakie elementy warto na stronie dodać, a z których można swobodnie zrezygnować.
  • Testowanie Zależnie od wymagań i rodzaju projektu zaoferować możemy zarówno testy wewnętrzne (funkcjonalne na poziomie firmy), jak i z udziałem respondentów (osób spoza firmy, wyselekcjonowanych spośród grupy docelowej) wykonujących scenariusze. Testy z udziałem respondentów służą dodatkowemu celowi – badają intuicyjność gotowej strony, czyli łatwość poruszania się po niej i odnajdywania pożądanych informacji.

WordPress – nasze oparcie w działaniu

Zajmujemy się również wdrażaniem najlepszych i najbardziej znanych systemów typu Open Source na świecie takich jak WordPress, Drupal czy Typo3. Sprawdzają się one doskonale w tworzeniu stron www oraz sklepów internetowych.

O potędze systemów Open Source świadczy fakt, że korzysta z nich duża liczba znanych osobistości, organizacji, magazynów czy marek. Dla przykładu na systemie WordPress osadzono strony m.in. takich gigantów, jak: BBC America, Variety, The Rolling Stones, The New York Times, CNN, Mercedes-Benz czy eBay.

Dopasowujemy panel administracyjny do potrzeb użytkownika, usuwając z niego wszelkie nieużywane funkcjonalności i opcje. Dzięki temu staje się on łatwy i przyjemny w użytkowaniu.

Przewaga systemów Open Source

Otwarty kod źródłowy

Jest on przetestowany przez wiele osób (ogólnodostępny), więc posiada wysoką jakość i niezawodność.

Bezpłatna licencja

Wykorzystanie omawianych rozwiązań jest zwykle bezpłatne (licencja) – cały proces wdrożenia jest tańszy, niż stworzenie od podstaw dedykowanego produktu.

Prosta obsługa

Intuicyjność, lekka i przyjemna obsługa sprawiają, że większość firm bez problemu jest w stanie samodzielnie obsługiwać systemy Open Source.

Elastyczność

Ogromne możliwości modyfikacji sprawiają, że rozwiązania Open Source można łatwo adaptować do własnych, indywidualnych potrzeb.

Bezpieczeństwo systemów Open Source

Systemy Open Source są całkowicie bezpieczne, ale trzeba umieć odpowiednio o nie zadbać. Wsparcie MDA to gwarantowana ochrona przed wirusami, atakami hakerskimi czy lukami bezpieczeństwa. Jak to robimy?

Zajmujemy się aktualizacją Twojego systemu WordPress oraz aktualizacją modułów do wersji bieżących. Reagujemy w sytuacjach kryzysowych. Posiadamy specjalny pakiet bezpieczeństwa – wybierając go będziesz pewien, że Twoja strona jest odporna na wszelkiego rodzaju ataki i wirusy.

O bezpieczeństwo przygotowywanych przez nas stron i aplikacji dba wyspecjalizowany zespół dzięki czemu wdrażane przez nas systemy Open Source są całkowicie bezpieczne.

Warto również podkreślić, że mamy na koncie wiele realizacji dla dużych korporacji, osadzonych na platformie WordPress. Przechodzimy również testy ISO, wykonywane za pośrednictwem narzędzi przygotowanych przez firmy Cisco oraz IBM. Sprawdzają one bezpieczeństwo architektury www – nie tylko samej strony, ale także serwera.

Napisz do nas i...

Zabierzmy się do pracy!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i przygotujemy kompleksową ofertę współpracy!