British Council

Konkurs #RoweremNaAngielski

British Council to instytucja założona w 1934 roku

Reprezentuje Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej, działając w ponad 100 krajach.

Jej celem jest budowanie nowych możliwości i zaufania pomiędzy państwami. W Polsce British Council działa od 1938 roku.

Od pomysłu do realizacji

British Council postawiło przed nami zadanie stworzenia konkursu na ich facebookowy fanpage. Przedstawiliśmy alternatywne rozwinięcia pomysłu zaproponowanego przez klienta i zostaliśmy wybrani na agencję wykonawczą projektu.

Naszym celem było połączenie dobrej zabawy, aktywności oraz nowoczesności w taki sposób, aby było to w pełni zgodne z komunikacją British Council.

Zadanie konkursowe

Zaproponowane przez nas zadanie konkursowe łączyło w sobie wymagane przez klienta elementy:

  • Rower Veturilo Uczestnicy musieli znaleźć w przestrzeni miasta Warszawa reklamowy rower British Council z hasłem konkursowym.
  • Selfie Znalezienie roweru potwierdzało zdjęcie - należało je udostępnić pod postem konkursowym.
  • Bonus - odpowiedź na pytanie Naszą dodatkową propozycją było to, aby w nawiązaniu do nagrody konkursowej udzielić odpowiedzi pytanie: "Co osiągniesz dzięki kursowi języka angielskiego w British Council?".

Mechanika i zasady konkursu

Nasz zespół zadbał o sprecyzowanie mechaniki konkursu oraz wszystkich jego warunków, które zawarliśmy nie tylko w treści posta, ale także regulaminie. 

Konkurs #RoweremNaAngielski - zakres działań

Pomysł to nie wszystko: dla klienta najważniejsza jest realizacja. Tworząc konkurs wzięliśmy odpowiedzialność za:

  • Projekty graficzne Spójne z prowadzoną kampanią rowerową klienta oraz komunikacją British Council. Łącznie powstało 7 kreacji, w tym zdjęcie w tle oraz banner na stronę internetową.
  • Teksty reklamowe Hasła reklamowe, nagłówki, treść postów, unikalny hasztag - wszystko to powstało przy ścisłej współpracy z działem marketingu British Council.
  • Konfiguracja kampanii reklamowej Grupy odbiorców, cele reklamowe, dostosowanie grafiki do wymagań Facebooka, czy szczegółowe opcje targetowania... to dla nas pestka!

Napisz do nas i...

Zabierzmy się do pracy!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i przygotujemy kompleksową ofertę współpracy!