MDA.pl   Portfolio    Chata polska

Chata Polska

Powrót do portfolio

Chata Polska to sieć sklepów, istniejąca na rynku już od ponad 20 lat. Kojarzona jest przede wszystkim z lokalnymi oraz regionalnymi produktami, które stanowią jej flagowy asortyment. Głównymi założeniami marki są bliskość, lokalność oraz naturalność. 

Chata Polska nawiązuje do tradycji polskiej kultury. Widoczne jest to nie tylko w charakterystycznym logo marki, ale również w jej licznych aktywnościach. Oprócz działalności sprzedażowej Chata Polska organizuje akcje na rzecz działalności lokalnych.

Zadaniem naszej firmy było stworzenie dwóch różnych koncepcji nowej strony internetowej o wizerunkowo-informacyjnym charakterze. Głównym założeniem było przekazanie strategii sieci, promocji jej rozwoju, a także ukazanie kreacja projektu gazetki promocyjnej.

Nasza pierwsza koncepcja zasadzała się na idei połączenia wysokiej zawartości informacyjnej strony, bogatej w dedykowane sekcje tematyczne z soczystą grą kolorów, przywodzącą na myśl świeżość i naturalność.  Zgodnie z założeniami klienta największy nacisk położyliśmy na eksponowanie produktów pochodzenia lokalnego.

Aby jeszcze bardziej podkreślić promowaną przez Chatę Polską „swojskość” postanowiliśmy wkomponować w layout strony przepisy kulinarne, które dotychczas publikowane były na osobnym blogu marki. Obok nawiązań do tradycji i lokalności, podążając z duchem czasu strona spełnia standardy nowoczesnej witryny internetowej. Osiągnęliśmy to dzięki kafelkowemu rozkładowi treści, pojawiającym się gdzieniegdzie sliderom, a także ikonom linkującym do portali społecznościowych.

Druga koncepcja

Nasza druga propozycja charakteryzuje większa oszczędność kolorów oraz kafelków. Dominującym elementem strony jest slider z możliwością przewijania grafik prezentujących kolejne produkty. Centralne miejsce w layoucie zajmuje gazetka promocyjna otoczona przepisami kulinarnymi. Dolna część strony zaaranżowana została natomiast na potrzeby przedstawienia firmy zarówno klientom jak i franczyzobiorcom.

Obie wersje witryny mimo wykorzystania wielu barw, są bardzo przejrzyste i przyjemne dla oka. Ich głównym atutem jest z pewnością funkcjonalność i nowoczesny design, na którym zależało naszemu klientowi.

 

Podobne realizacje

Zobacz nasze portfolio