Wydawnictwo Poznańskie

Sklep internetowy dla Wydawnictwa Poznańskiego

Wydawnictwo Poznańskie działa nieprzerwanie od 1956 roku

Współcześnie (od 2012 roku) jest spółką prywatną, otwartą na nowe sposoby kontaktu z czytelnikiem, publikującą nie tylko książki naukowe, ale także popularnonaukowe oraz literaturę piękną, beletrystykę, czy ebooki. 

Wydawnictwo Poznańskie kontynuuje tradycje promowania polskich środowisk kulturalnych, naukowych i literackich.

Zobacz stronę online

Integracje sklepu internetowego

By zwiększyć funkcjonalność sklepu, zadbaliśmy o integrację z najbardziej popularnym systemem dedykowanym branży wydawniczej i księgarskiej - eLibri. Sklep został też zintegrowany z hurtownią Azymut oraz niezawodnym systemem do zarządzania stanem magazynowym i sprzedażą - WAPRO Mag.

Sprawna komunikacja z hurtownią i aktualne statusy dostępności

Dzięki integracji z eLibre nie pojawiają się żadne opóźnienia w przekazywaniu danych o dostępności z hurtowni do sklepu internetowego Wydawnictwa Poznańskiego. Integracja usprawnia również zarządzanie produktami oraz dystrybuowanie informacji o książkach.

Wsparcie wszystkich aspektów działalności handlowej

WAPRO Mag ułatwia zarządzanie sprzedażą, magazynem, relacjami z klientem, posiada też moduł finansowy. Dzięki integracji z tym systemem Wydawnictwo Poznańskie może kontrolować liczbę zamówień, zarządzać zadaniami, kontaktami, korespondencją, a także uzyskiwać raporty z przychodów. 

Łatwy proces zakupowy, także mobilnie

Wiemy, że konsumenci decydują się na zakupy w sieci mając na uwadze przede wszystkim własną wygodę. Z tego też powodu najczęściej dokonują zakupu przy pomocy smartfona.

Skupiliśmy się na tym, by proces zakupowy był maksymalnie przyjemny i całkowicie bezproblemowy, dostosowując jego formę do ograniczonej powierzchni wyświetlacza smartfonów. 

Nowoczesny design

Nasi graficy włożyli wiele wysiłku w to, aby sklep internetowy Wydawnictwa Poznańskiego cechowała stonowana nowoczesność. Zaprojektowany przez nas design można podziwiać na wielu współgrających ze sobą podstronach. 

Spójny indywidualizm - 4 nowe projekty, jeden przemyślany styl

Współpraca z Wydawnictwem Poznańskim zaowocowała nie tylko powstaniem nowego sklepu internetowego, ale ponadto trzech nowych stron internetowych, dla wszystkich marek wchodzących w skład Grupy Wydawnictwa Poznańskiego.

Pomimo tego, że każda z marek ma swój indywidualny charakter i działa w innym obszarze literatury, wszystkie działają wspólnie - uzupełniając się i wspierając. I to właśnie zasada różnorodnej spójności towarzyszyła nam podczas projektowania wszystkich czterech stron - Wydawnictwa Poznańskiego, Czwartej Strony, We need YA oraz internetowej księgarni Wydaje Mi Się. 

Dodatkowo, w celu ułatwienia zarządzania treściami, zastosowaliśmy wtyczkę Woocommerce Multistore, która umożliwia edycję wszystkich stron z jednego panelu administracyjnego.

Dostosowanie sklepu internetowego do urządzeń mobilnych: RWD i AWD

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej wtyczki WordPress WooCommerce gwarantujemy stuprocentową pewność, że zastosowane przez nas motywy nie "rozsypią się" na komórce lub tablecie. Nowy sklep Wydawnictwa Poznańskiego jest więc w pełni responsywny (RWD) oraz adaptacyjny (AWD).

Zastosowane technologie

Bazą sklepu internetowego jest oczywiście HTML5 oraz CSS3. Projektując interfejs graficzny sięgnęliśmy po rozwiązania oferowane przez Bootstrap'a.

Sklep postawiono na platformie WordPress, z użyciem wtyczki WooCommerce, czyli najlepszego i najbardziej innowacyjnego rozwiązania w zakresie tworzenia sklepów internetowych z ostatnich lat. 

Napisz do nas i...

Zabierzmy się do pracy!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i przygotujemy kompleksową ofertę współpracy!