Źródła inspiracji

Przed przystąpieniem do realizacji strony internetowej, warto poszukać inspiracji. Nie zależnie czy jesteś grafikiem, programistą czy zlecasz komuś innemu realizację własnej strony, szukanie interesujących projektów naprowadzi Cię na najlepsze rozwiązania.

photo-1429277096327-11ee3b761c93

Poniżej opisujemy kilka serwisów internetowych, na które warto zajrzeć przed realizacją nowej strony www.

Behance

Behance to serwis prowadzony przez firmę Adobe – autora popularnych aplikacji graficznych, m.in. Photoshop czy Ilustrator. Użytkownicy serwisu mogą tam publikować prace, które są oceniane i komentowane przez innych. Behance to prawdziwa kopalnia inspiracji, od projektów stron www, przez logotypy, po materiały drukowane. Serwis posiada wygodną wyszukiwarkę i intuicyjne kategorie, dzięki czemu łatwo odszukać najpopularniejsze prace, które mogą nas zainteresować.

Awwwards

Prestiżowy konkurs, na którym raz dziennie wybierana jest najlepsza strona internetowa. Aby wziąć udział w konkursie, agencje interaktywne mogą przesyłać swoje zgłoszenia, które następnie są oceniane przez jury. Strony są oceniane pod kątem designu, użyteczności, kreatywności i contentu. Archiwum Awwwards to prawdziwa kopalnia inspiracji. Dzięki wygodnej wyszukiwarce i intuicyjnego podziału na kategorie, łatwo tu znaleźć interesujące projekty.

FWA

Kolejny serwis, w którym codziennie typowana jest najlepsza strona z całego świata. Na FWA wybierane są również strony miesiąca, a także strony roku. Serwis od 2000 roku stanowi potężną bazę interesujących projektów, które z pewnością mogą zainspirować osoby rozpoczynające prace nad własną stroną.

Smashing Magazine

To serwis dla grafików i web developerów. Na Smashing Magazine prezentowane są najnowsze technologie programistyczne, porady i pomysły graficzne. Mimo, że serwis przeznaczony dla osób z branży, to osoby które chcą zlecić wykonanie strony www mogą też tutaj znaleźć coś inspirującego.

Strony konkurencji

Jeżeli zamierzasz zlecić wykonanie własnej strony internetowej, to zapoznanie się z serwisami www konkurencji jest niezbędnym krokiem. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy któryś z pomysłów zastosowanych na stronie konkurencji, sprawdziłby się na Twojej stronie.