CDeX

Platforma treningowa o tematyce cyberbezpieczeństwa

Vector Synergy od ponad 10 lat dostarcza klientom usługi ekspertów, m.in. w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Oferta firmy obejmuje pomoc w realizacji projektów, które wymagają wsparcia wykwalifikowanych konsultantów. Dodatkowo Vector Synergy zajmuje się działaniami w zakresie cyberbezpieczeństwa, czym gwarantuje spokój i ochronę IT swoich klientów.

Firma współpracuje z wieloma prestiżowymi organizacjami i markami, w skład których wchodzą m.in. NATO, Microsoft oraz Airbus.

Zobacz stronę online

CDeX – Innowacyjny poligon cybernetyczny

 • Przygotowanie Celem platformy jest przygotowanie pracowników na konieczność szybkiej reakcji w przypadku cyber-ataku. Szacuje się, że do tego typu napadów dochodzi na świecie nawet co 10 sekund!
 • Cyberbezbieczeństwo CdeX to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyczna wiedza na temat sposobów radzenia sobie z cyber-przestępcami.
 • Treningi Przygotowane przez specjalistów ćwiczenia pomogą w nauce wszystkich kroków, które należy podjąć w celu skutecznego odpierania zagrożeń ze strony hakerów.
 • Symulacja ataku Narzędzie posiada możliwość dokładnego odwzorowania realnych ataków, co pozwala zaznajomić się ze stresującą sytuacją w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach.
 • Drużyny Innowacyjnym sposobem treningu jest podział na drużyny – tzw. „Blue Team vs Red Team”. Polega on na aktywnym odpierania ataku prowadzonego w czasie rzeczywistym przez zespół CdeX.
 • Platforma W zależności od wyboru klienta, ćwiczenia mogą odbywać się w systemie zainstalowanym na jego lokalnej infrastrukturze lub za pośrednictwem chmury.
Koncept 1

Pierwsza propozycja layoutu utrzymana była w jasnej tonacji i charakteryzowała się bardziej korporacyjnym wyglądem.

Koncept 2

Druga propozycja, kontrastując z pierwszą, cechowała się ciemną oprawą graficzną. Na jej tle odznaczały się wyróżnione kolorami usługi platformy CdeX.

Koncept finalny

Ostateczna wersja projektu jest kontrastowa i uporządkowana, wzbogacona dodatkowo o przykuwające wzrok elementy graficzne.

Uwzględnienie elementów komunikacji marki

Tworząc projekt witryny chcieliśmy, by jak najlepiej oddawała estetykę i charakter marki. Obecne na stronie akcenty kolorystyczne – czerwony, niebieski i żółty – nie zostały dobrane przypadkowo: są to tzw. „brand colors”, czyli barwy marki.

Spójność graficzna

Zaproponowany przez nas projekt tworzy jednolitą całość, w której skład wchodzą m.in.: silna typografia, charakterystyczne klamry i dopasowane, animowane ilustracje izometryczne.

Kompleksowy design nowej strony

Wykonany przez nas projekt był złożony pod względem graficznym - na jego potrzeby stworzyliśmy następujące elementy:

 • Web design Projekt estetycznej, spójnej i dobrze przemyślanej strony, którą charakteryzuje logiczny układ i uporządkowanie treści.
 • Animacja Strona obfituje w ruchome ilustracje, które są ciekawym i efektownym elementem.
 • Ilustracja Grafiki wykorzystane na stronie cechuje wysoka jakość i charakterystyczny, przyjemny dla oka styl.

Izometryczne ilustracje

Chcąc zaprezentować usługi marki w jak najbardziej interesujący sposób, zdecydowaliśmy się na wykorzystanie animowanych ilustracji izometrycznych.

 • Symbole ponad wszystko Ilustracje charakteryzują się uproszczonym, obfitującym w symbole stylem, dzięki czemu stanowią interesujące dopełnienie zawartej na stronie treści.
 • Przykuwające wzrok animacje Sprawiają, że strona wydaje się bardziej żywa i skutecznie skupiają na sobie uwagę odwiedzających.

Symulacja ataku hakerskiego

Pierwszym elementem, który wyświetla się każdemu odwiedzającemu jest film. Dla wielu może być on sporym zaskoczeniem, ponieważ symuluje prawdziwy atak hakerski. Bez obaw – to na pewno nie żadne zagrożenie, a w pełni świadomy i przemyślany zabieg. 

Jego celem jest wywołanie drobnej dezorientacji i skłonienie do rozważań nad tym, jak zachować się w sytuacji realnego zagrożenia. To nieliniowe rozwiązanie pomaga również w zbudowaniu zaufania, wykorzystując do tego niecodzienne i niespodziewane doświadczenie.

Efekt wczytywania strony z poziomu konsoli, atak zaprezentowany przy użyciu efektu glitch

Naszym celem było stworzenie jak najbardziej wiarygodnej, wybijającej z rytmu symulacji. Zdecydowaliśmy się więc na użycie elementów, które najbardziej kojarzą się z hakerami – wypełnionej kodem konsoli oraz efektu glitch, czyli uszkodzenia lub awarii technicznej.

Efekty specjalne zaprojekowane wykorzystując oprogramowania Adobe After Effects

Zastosowane na stronie efekty są wynikiem pracy w Adobe After Effects – jednym z najpopularniejszych programów służących do tworzenia animacji i obróbki filmów. Dzięki nim strona jest bardziej interaktywna i intrygująca dla odbiorcy.

Profesjonalizm i bezpieczeństwo

Zaprojektowana przez nas strona charakteryzuje się zarówno przemyślaną i atrakcyjną oprawą graficzną, jak i sensownym i rzeczowym rozkładem treści.

Satysfakcja płynąca z celu

CDeX jest narzędziem, które bez wątpienia przyczynia się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w internecie. Cieszymy się, że mogliśmy pracować nad stroną dla tak ambitnego projektu!

Zastosowane technologie

Do realizacji projektu wykorzystane były następujące programy z pakietu Adobe: Photoshop, Illustrator, After Effects, Premiere Pro oraz Media Encoder. Dodatkowo w trakcie pracy wykorzystano aplikację Figma, która służy głównie do projektowania interfejsów i pozwala na kolaborację kilku osób w czasie rzeczywistym.

Napisz do nas i...

Zabierzmy się do pracy!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i przygotujemy kompleksową ofertę współpracy!