Zalety Wordpress'a

Zlecając wykonanie strony internetowej jedną z decyzji, którą prawdopodobnie będziesz musiał podjąć jest wybór systemu CMS. Dla mniejszych stron internetowych lub blogów naszym klientom polecamy platformę Wordpress. Jakie są jej zalety i najważniejsze atuty?

MDA WordPress

Intuicyjna obsługa

  • WordPress to prosty i wygodny w obsłudze system CMS. Po zalogowaniu do systemu powinniśmy zobaczyć podstawowy panel administracyjny WordPress. Po lewej stronie umieszczone zostało pionowe menu zawierające listę wszystkich funkcji, narzędzi oraz ustawień. Większą część ekranu WordPress’a zajmuje obszar roboczy, w którym możemy dodawać nowe wpisy, edytować strony lub dodawać media na serwer. Należy podkreślić, że CMS jest dostępny w pełnej polskiej wersji językowej.

new-wordpress-dashboard

Wsparcie techniczne

  • WordPress zapewnia doskonałe wsparcie techniczne zarówno początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom systemu. Na oficjalnej stronie platformy znajdziemy wiele tutoriali, które mogą pomóc użytkownikom przy stawianiu pierwszych kroków w obsłudze CMS-a. O obsłudze WordPress’a traktuje również wiele forów internetowych, w tym kilka polskich. To prawdziwa kopalnia wiedzy, nie zależnie Twojej znajomości tej platformy.

Regularne aktualizacje

  • Aby zapewnić największą skuteczność działania i kompatybilność z nowymi technologiami, WordPress jest regularnie aktualizowany. Należy przy tym podkreślić, że aktualizacja CMS-a to dosłownie jedno kliknięcie myszką, a jej wykonanie nie powinno sprawić problemu nawet laikom.

wordpress-seo-optimization
Przyjazny wyszukiwarkom

  • Jednym z kolejnych atutów WordPress’a jest jego „przyjazność” wyszukiwarkom internetowym. Strony budowane w oparciu o tą platformę są dobrze zoptymalizowane pod roboty wyszukiwarek. Pomóc w tym mogą dodatkowe, darmowe wtyczki, które zapewniają pełną optymalizację pod wyszukiwarki internetowe, co oczywiście wpływa korzystnie na pozycjonowanie stron.

Nadawanie uprawnień użytkownikom

  • WordPress pozwala na przyznawanie określonych uprawnień użytkownikom. Dzięki temu, jeżeli posiadamy pełne uprawnienia do edycji i dodawania treści w CMS-ie, a chcemy aby nasz pracownik mógł dodawać jedynie nowe wpisy, możemy udzielić mu właśnie takich uprawnień.

Na koniec warto wspomnieć o kilku liczbach, które świadczą na korzyść WordPressa. Dla lepszego obrazu porównajmy tą platformę z konkurencyjnymi CMS-ami: Drupal’em i Joomla!.

Ilość pobrań:
Wordpress: ponad 140 milionów
Joomla!: ponad 30 milionów
Drupal: ponad 15 miionów

Ilość dostępnych wtyczek:
Wordpress: powyżej 27000
Joomla!: powyżej 7000
Drupal: powyżej 24000