LG G Flex i Samsung Round

Smartfon, jeszcze 3-4 lata temu przedmiot pożądania i własność nielicznych, dziś powoli staje się chlebem powszednim Polaków. Według szacunków IAB Polska populacja użytkowników smartfonów powinna na koniec 2013 r. sięgnąć poziomu 7-8 mln. Rynek nie jest więc jeszcze nasycony i stale się rozwija.

Z jednej strony coraz więcej osób staje się posiadaczami smartfona, dostając go w abonamencie lub kupując samemu. Z drugiej, oferowane przez urządzenia możliwości stale się poszerzają. To już nie tylko maile i przeglądarki, ale portale społecznościowe, sklepy internetowe, gry czy aplikacje spełniające nawet najbardziej wydumane oczekiwania użytkowników. Obserwujemy też stały rozwój mobile marketingu, nie tylko w postaci reklam display, ale chociażby specjalnych aplikacji do ściągnięcia na urządzenia.

Technologicznie Polska jest w tyle za Zachodem, poczekamy więc jeszcze trochę aż ludzie znudzą się dostępnymi obecnie na rynku smartfonami. Gdzie indziej jednak technolodzy już pracują nad udoskonalaniem obecnych rozwiązań. Przykładem może być fizyczny kształt smartfona, głównie jego ekranu. Dotychczas wszystkie modele były płaskie, bez śladu krzywizny. Czy tak jednak być musi?

F_007_Dynamic3_Black

LG i Samsung udowodniły, że nie. LG G Flex oraz Samsung Galaxy Round mają inne kształty niż dotychczasowe smartfony. Ich ekrany zostały do pewnego stopnia zakrzywione, LG pionowo, Samsung poziomo. Wbrew pozorom różnica wcale nie jest bez znaczenia. LG może przypominać tradycyjne słuchawki telefonów stacjonarnych, nieznacznie zbliżając się do ucha i ust użytkownika. Być może kształt ten pełni jeszcze inne dodatkowe funkcje. O wiele bardziej użyteczny wydaje się być Samsung. Po pierwsze, lepiej leży w dłoni niż płaski smartfon, po drugie, nie trzeba go podnosić i uruchamiać by sprawdzić godzinę i inne podstawowe informacje, jak widać na poniższym filmiku:

Oba telefony są na razie dostępne w Azji – Korei, Hong Kongu i Singapurze. W kolejce czekają Stany Zjednoczone, potem przyjdzie czas na Europę i w końcu pewnie Polskę 😉

lg-g-flex