ShoppingShow 2014

Agecja Rubikom Startegy Consultants oraz Virtoo Digital Sale Support przygotowali obszerny raport z zakresu e-marketingu. ShoppingShow 2014 to zbiór wartościowych badań i wskazówek dla każdego marketera z branży online.

shopping show

E-marketing to wciąż płynna i wyjątkowo rozwojowa płaszczyzna. Co roku pojawiają się nowe możliwości wykorzystania internetu, w tym urządzeń mobilnych do reklamowania usług czy produktów. W przeciwieństwie chociażby do reklamy telewizyjnej, marketing internetowy ciągle się przeobraża. Dlatego chyba każdy marketer z pewnością ceni podane na tacy statystyki umożliwiające lepsze targetowanie grupy odbiorców.

Organizatorzy projektu zrealizowali badania na wielu płaszczyznach, tych bardziej i tych mniej oczywistych. Z ShoppingShow 2014 dowiemy się między innymi o ile w stosunku do poprzedniego roku wzrosła popularność robienia zdjęć telefonem, a nawet jaki procent użytkowników smartfonów korzysta z urządzeń w toalecie.
 
shopping show 2
 
Oprócz wartościowych infografik znajdziemy również obszerne opisy dotyczące badań, wraz z sugerowanym zastosowaniem wyników w praktyce. Oczywiście nie zabrakło również danych statystycznych dotyczących wieku posiadaczy smartfonów wraz z ich miejscem zamieszkania, a nawet określonym wykształceniem.
 
shopping show 3
 
Bezpośredni link do ShoppingShow 2014 znajduje się tutaj.

Jeśli działamy w branży e-commerce jednym z kluczy do sukcesu jest ciągłe śledzenie rynku. Możliwości zastosowań portali społecznościowych, display’ów czy Video InStream pozwalają na bardzo precyzyjne targetowanie odbiorcy. Podstawa to zgłębienie tajników pozwalających na odszukanie własnie tego odbiorcy wśród innych internatów. Z pewnością raporty jak ten od Rubikom i Virtoo mogą nam w tym pomóc.