Jak zainspirować grafika?

Grafika to dziedzina, w której trzeba być niezwykle kreatywnym. Trudno jednak o niezmierzone pokłady innowacyjnych pomysłów przez cały czas. Co zatem robić?

Odpowiedź jest prosta, trzeba się inspirować! Bycie kreatywnym grafikiem polega na ciągłej ciekawości i poszukiwaniu nowych rozwiązań. Dlatego przygotowaliśmy dla Was spis stron w tym blogów, które pomogą Wam wzniecić i utrzymać natchnienie na najwyższym poziomie.

pinterest.com nic tak bardzo nie motywuje do pracy jak przykłady dobrych projektów i ludzie, którzy dzielą wspólną pasję dlatego w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć jednego z największych portali społecznościowych, w którym komunikacja odbywa się za pomocą obrazów. Pinterest to gro inspirujących ilustracji z różnych dziedzin życia, których przeglądanie może pochłonąć nawet kilka dobrych godzin. Ktokolwiek widział, ten wie.

behance.net


behance.net – to rozbudowany portal, w którym oprócz inspiracji możesz znaleźć również pracę. Behance to społeczność, w której masz również możliwość obserwować prace innych utalentowanych grafików. Jest ich mnóstwo, od koloru do wyboru i to dosłownie. Do wyszukiwania służą filtry, w tym również takie, które uwzględniają określoną barwę. Oprócz tego, projektów możemy szukać uwzględniając kraj i miasto, w którym powstały, a także według autorów, zastosowanego narzędzia, czy specyfikacji (ilustracja, kaligrafia, moda, kostiumy itp.). Projektów jest tu naprawdę mnóstwo.

graphicburger.com – to blog kreatywnego rumuńskiego grafika Raula Taciu, którego na Facebooku śledzi przeszło 50 tys. osób. Na swoim blogu Raul dzieli się gotowymi projektami oraz narzędziami graficznymi, które z powodzeniem możemy wykorzystać we własnych projektach. Oprócz ikonek, mock-upów, efektów tekstowych znajdziemy tu również różnego typu koncepcje graficzne stron internetowych itp. Wszystko w służbie grafikom, którzy wciąż poszukują nowych technik, aby ulepszyć swoje projekty.

grafmag.pl to polski internetowy magazyn skupiony na tematyce grafiki, fotografii oraz tworzenia stron internetowych. Na Facebooku śledzi go ponad 12 tys. osób. Artykuły na grafmagu pojawiają się dwa razy w tygodniu, w każdy poniedziałek i czwartek. Magazyn podzielony jest na 9 sekcji tematycznych, wśród których znajdują się m.in. inspiracje, materiały, projektowanie, webdesign, kodowanie, czy fotografia. Oprócz tego możemy poczytać ciekawe wywiady z osobami z branży oraz felietony autorów dzielących się swymi przemyśleniami powstałymi na przestrzeni lat pracy w zawodzie. Ciekawym działem są też recenzje na temat książek, konferencji, czy sprzętu. Przeglądając „Grafmaga” z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

psdcovers.com to strona zawierająca instalki do programu Adobe Photoshop takie jak gotowe mockupy, czy różne inne dodatki, które umożliwiają projektowanie w technologii 3D. Poza tym, strona bogata jest w wiele ciekawych tutoriali i wpisów na tematy dotyczące szeroko pojętej działalności graficznej.

www.awwwards.com to portal nie tylko dla grafików, ale również dla programistów. „Awwwards” stanowi zbiór stron internetowych, które zdobyły największą ilość nagród, a także uznanie obradującego na portalu jury. Strony oceniane są według następujących kryteriów: użyteczności, kreatywności i designu. Jest tego naprawdę wiele. Przeglądając tak dobre projekty, aż chce się tworzyć!

graficzny.com.pl – tym razem blog grafika pochodzącego z Polski. Graficzny oprócz ciekawych i dających do myślenia tekstów na temat spostrzeżeń dotyczących pracy w tym zawodzie, dzieli się również branżowymi ciekawostkami oraz pomocnymi w pracy grafika narzędziami takimi jak: darmowe fonty, tekstury, czy robione przez siebie mockupy.

logopond.com – jak sama nazwa wskazuje to portal z projektami różnego typu logo. Logopond to również społeczność, więc jeśli mamy się czym pochwalić, można się zarejestrować i pokazać swoje projekty.


Mamy nadzieje, że powyższe strony zadziałają na Was stymulująco ;).