Litr Paliwa Zamiast Piwa

Reklamy w przestrzeni miejskiej są wszechobecne – plakaty, billboardy, ulotki, citylighty czy standy spotykamy na każdym kroku. Wyróżnienie się w tej masie jest nie lada sztuką, wymagającą dużej kreatywności oraz czasu na przygotowanie udanej kampanii. Litr Paliwa Zamiast Piwa to projekt, który ma szansę zostać zauważony, w Poznaniu oraz w sieci.

W ciągu kilku ostatnich dni można było w różnych miejscach Poznania zauważyć charakterystyczne żółto-czarne przedmioty. Chwila namysłu wystarczyła by rozpoznać w nich kanistry. Brak na nich jednak jakiejkolwiek informacji o celu akcji. To z pewnością teaser, tylko czego?

Już wiadomo, że kanistry należą do Stowarzyszenia Na Tak, które w ten niekonwencjonalny sposób promuje kolejną edycję projektu Litr Paliwa Zamiast Piwa. Jego celem jest zebranie pieniędzy na benzynę na dowóz swoich podopiecznych na rehabilitację. To ludzie niepełnosprawni, dla których korzystanie z transportu publicznego stanowi wielki problem. Ich opiekunowie mogliby w tym pomagać, ale musieliby zrezygnować z pracy, a na to pozwolić sobie nie mogą.

Pomocną dłoń wyciąga do nich Stowarzyszenie Na Tak, organizując zbiorowy transport z miejsca zamieszkania na rehabilitację i z powrotem. Wymaga to jednak pieniędzy, do ich zbiórki służy specjalna aplikacja i numer SMS, dostępne na stronie www.litrpaliwa.pl.

litr paliwa - przelej kwotę za pomocą aplikacji